"Лудогорец" на победа от 10-а титла

Вандерсон донесе успеха на разградчани

26.04.2021 | 22:32 Автор: Искра Ангелова

Лидерът в Първа Лига "Лудогорец" победи с 2:0 като гост "Ботев" (Пловдив) и направи нова голяма крачка към поредната си титла на България.

"Лудогорец" като цяло бе по-активният тим през по-голямата част от срещата и логично стигна до успеха.

Домакините успяха да дадат отпор на моменти, като през първата част се защитаваха добре, но в крайна сметка не съумяха да задържат вратата си суха повече от малко над час игра.

В средата на второто полувреме гостите поведоха в резултата. Елвис Ману намери Вандерсон на границата на наказателното поле, бразилецът навлезе в пеналта, финтира бранител на Ботев и с точен удар по земя направи резултата 1:0, предава gol.bg.

Малко преди края на редовното време "орлите" вкараха втори гол. Негов автор отново стана Вандерсон.

Елвис Ману навлезе в наказателното поле на Ботев и подаде към Икоко, който стреля, но ударът му бе отразен от Георги Аргилашки. Топката обаче попадна на крака на Вандерсон, който не сгреши и се разписа за 2:0.