"Интер" не успя да победи "Наполи", но е с точка по-близо до титлата

Двата отбора завършиха 1:1 на стадион "Диего Армандо Марадона"

19.04.2021 | 07:04 Редактор: Тодор Петров

"Наполи" и "Интер" завършиха при резултат 1:1 в дербито от 31-ия кръг на италианската Серия А, който се игра на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол.

Двата тима изиграха доста динамичен и вълнуващ двубой, в който победител така и не бе излъчен. Точката обаче бе по вкуса на "нерадзурите", които направиха още една крачка към титлата, пише gol.bg.

Домакините излязоха напред в резултата в 36-ата минута, когато стражът на "Интер" Самир Ханданович прати топката в собствената си врата. Само десет минути след подновяването на играта гостите възстановиха паритета след страхотен удар на Кристиaн Ериксен от границата на наказателното поле.

Точката оставя "Интер" на първо място във времето класиране, като 7 кръга преди края на шампионата те имат аванс ot 9 точки пред градския си съперник "Милан". "Наполи" пък заема пета позиция и е на 2 пункта от зоната даваща право на участие в Шампионската лига.