ПСЖ е на полуфинал в ШЛ след сладка загуба от "Байерн" в Париж

Единствения гол в мача реванш отбеляза Ерик Максим Чупо-Мотинг

14.04.2021 | 06:57 Редактор: Тодор Петров
ПСЖ е на полуфинал в ШЛ след сладка загуба от

"Байерн" (Мюнхен) победи ПСЖ с 1:0 на стадион "Парк де Пренс", но отпадна на четвъртфиналите на Шампионската лига след поражение с 2:3 в Германия миналата седмица.

Парижани имаха преимущество през първото полувреме и суперзвездата им Неймар нацели цели три греди, след което дойде и наказанието. Бившият футболист на ПСЖ - Ерик Максим Чупо-Мотинг отново се разписа срещу тях, вкарвайки пет минути преди паузата с глава.

През второто полувреме германците имаха превес, но така и не можеха да създадат чисти голови положения, с които да елиминират своя противник. Така ПСЖ си върна на баварците за загубения финал в турнира през миналия сезон и ще гони първи триумф в Шампионската лига.

На полуфиналите ПСЖ очаква победителя от двойката "Манчестър Сити" - "Борусия" (Дортмунд), пише gol.bg.