Исторически мач за Везенков в "Олимпиакос": Отбеляза рекордните 31 точки

Двубоят предложи всичко - драматични моменти, здрава битка и непредвидим край

19.03.2021 | 20:08 Редактор: Юлия Христова

Александър Везенков преживя историческа вечер, след като отбеляза рекордните в кариерата си 31 точки при победата на неговия "Олимпиакос" в гостуването на "Алба" (Берлин_.

Българинът бе в основата на третия пореден успех на гръцкия тим, след като реализира и дабъл- дабъл- 31 точки и 10 борби. Везенков бе почти безупречен в стрелбата зад арката, отбелязвайки 6 от своите 7 опита. Към силното си представяне той добави 3 откраднати топки и един блокиран изстрел.

Иначе двубоят в Берлин бе равностоен, а домакините се оттеглиха с преднина от 5 точки на полувремето. 3-та четвърт завърши при резултат 62 равни, а силната игра на Везенков и Костас Слукас в последния период се оказа решаваща за успеха на "Олимпиакос" със 84:80.

По този начин гръцкия тим продължава борбата си за плейофите в турнира и се намира на 12-та позиция с 14 победи и 16 поражения.