Поредна година без трофей за "Левски", "Славия" изхвърли "сините" от турнира за Купата

"Белите" надделяха с 2:1 в драматичен мач на стадиона в "Овча купел"

17.03.2021 | 20:26 Редактор: Тодор Петров

"Славия" победи "Левски" с 2:1 и се класира на полуфинал в турнира за Купата на България.

Мачът в "Овча купел" предложи голямо зрелище в последния четвърт час, когато паднаха всички голове. Първо Питър Макрилос откри резултата в 78-ата минута, а в 86-ата резервата Мартин Пламенов Петков изравни.

Срещата отиваше в продължения, но малко преди края на редовното време Калоян Кръстев със силен и точен удар донесе успеха за домакините.

Така "Славия" продължава да е кошмар за "Левски в турнира", след като не е отпадал от 26-кратния шампион на България от надпреварата от 1949 г. насам, припомня gol.bg. За 1/2-финалите се класираха още "Лудогорец" и "Арда". Утре е последният 1/4-финал, който противопоставя ЦСКА и "Ботев" (Враца).