"Реал" е на четвъртфинал в ШЛ след лесна победа с 3:1 срещу "Аталанта"

Головете за "белия балет" вкараха Бензема, Рамос и Асенсио

17.03.2021 | 07:20 Редактор: Тодор Петров

"Реал" (Мадрид) довърши италианския "Аталанта" и след нова победа – този път с 3:1, продължава към четвъртфиналите на Шампионската лига. Момчетата на Зинедин Зидан спечелиха първата среща с 1:0.

"Кралете" поведоха след голове на Карим Бензема в 34-aта минута и Серхио Рамос от дузпа в 60-та. В 83-та минута Луис Муриел намали, а две по-късно резервата Марко Асенсио вкара трети гол.

И този мач не мина без дискусионна ситуация, когато в края на първото полувреме главният съдия наду свирката за края му, преди да са изтекли 45 минути. Тънкият момент е, че в този миг Муриел бе изведен сам срещу Тибо Куртоа.

Реал Мадрид – Аталанта 3:1

1:0 Карим Бензема 34‘

2:0 Серхио Рамос 60‘-д

2:1 Луис Муриел 83‘

3:1 Марко Асенсио 85‘

Реал Мадрид: Куртоа, Варан, Рамос (64 – Милитао), Начо, Менди, Вакес, Валверде (82 – Асенсио), Кроос, Модрич, Винисиус (69 – Родриго), Бензема

Аталанта: Спортиело, Толой (61 – Паломино), Ромеро, Джимсити, Меле, Де Роон, Песина (84 - Калдара), Госенс (57 – Иличич), Пашалич (46 – Сапата), Малиновский, Муриел (84 - Миранчук)