Глътка въздух за "Брайтън" след 2:1 срещу "Саутхемптън"

"Чайките" взеха дербито на Южния бряг

14.03.2021 | 17:48 Редактор: Никола Симеонов
Глътка въздух за

"Брайтън" победи с 2:1 като гост Саутхемптън в дербито на Южния бряг на Англия и взе глътка въздух в битката за оцеляване към Висшата лига.

Победата бе първа за "чайките" от 3 февруари, когато спечелиха с 1:0 на "Анфийлд" срещу "Ливърпул", а головете за успеха на гостите реализираха Люис Дънк и Леандро Тросар.

Дънк откри резултата в 16-ата минута, когато засече центриране от корнер на Паскал Грос, но само 11 минути след това Че Адамс изравни за 1:1, разписвайки се в трети пореден мач, пише Gol.bg

Десет минути след началото на второто полувреме Леандро Тросар вкара нов гол за гостите, завършвайки подаване на Дани Уелбек. Секунди по-късно "Саутхемптън" можеше да изравни, но Адамс пропусна много добра възможност да стори това.

С победата на стадион "Сейнт Мери" "Брайтън" събра 29 точки и се изкачи на 16-о място в класирането, на три над зоната на изпадащите. "Саутхемтпън" е на 14-а позиция с 33 точки, колкото има и 15-ият Бърнли.