"Лудогорец" разгроми "Берое" с 4:1, дръпна 8 точки на ЦСКА

Разградчани са първи в класирането

07.03.2021 | 17:00 Редактор: Ралица Братанова

"Лудогорец" победи убедително с 4:1 като гост "Берое "в  мач от 20-ия кръг на efbet Лига.

Клаудиу Кешеру (3), Елвис Ману (62, 82) и Кирил Десподов (89) вкараха за шампионите, а Иван Минчев (52) се разписа за домакините след чудесно изпълнен пряк свободен удар.

Шампионите започнаха ударно мача, като поведоха още в 3-ата минута след гол на Кешеру. В 8-ата минута късметът бе на страната на домакините, след като Кирил Десподов майсторски изпълни пряк свободен удар, но топката срещна гредата.

Постепенно домакините влязоха в час и опитаха да изравнят, като стигнаха до изравнителен гол на Иван Минчев в 52-рата минута. Малко след това Елвис Ману върна преднината за "Лудогорец", а в края на мача шампионите отбелязаха нови 2 гола, с които сътвориха разгрома.

Така разградчани са на първо място в класирането, като вече дръпнаха с цели 8 точки пред ЦСКА.