"Байерн" прегази "Лацио" с 4:1, "Челси" излъга "Атлетико" в Букурещ

Баварците и лондончани с комфортна преднина преди реваншите от ШЛ

24.02.2021 | 08:02 Редактор: Тодор Петров

"Байерн" (Мюнхен) размаза "Лацио" с 4:1 като гост в първи осминафинален двубой на Шампионската лига, игран на стадион "Олимпико" в Рим.

Европейският и световен клубен първенец изигра изключително силно първо полувреме и тотално надигра своя противник. Роберт Левандовски откри резултата в деветата минута, а навършващият 18 години в петък Джамал Мусиала удвои. Лерой Сане мушна третия гол за своите малко преди паузата.

Веднага след почивката Франческо Ачерби си заби автогол и това очевидно успокои баварците, защото малко след това те позволиха на Хоакин Кореа да отбележи почетно попадение, пише gol.bg.

В друг осминафинален мач от ШЛ "Атлетико" (Мадрид) загуби с 0:1 символичното си домакинство на "Челси". Срещата се проведе на "Арена Национал" в Букурещ.

Единственото попадение в мача заби Оливие Жиру след страховита задна ножица в 71-ата минута. Така лондончани си взеха комфортна преднина преди реванша и докосват следващата фаза на надпреварата.