Кой друг, ако не Кристиано Роналдо: "Ювентус" отнесе "Кротоне"

Победата изкачи шампионите на трето място в класирането

23.02.2021 | 07:19 Редактор: Тодор Петров

С два гола на Кристиано Роналдо "Ювентус" се върна на победния път и разби с 3:0 "Кротоне" в Торино в последен мач от 23-ия кръг на Серия "А".

Петкратният носител на Златната топка се разписа в 38-ата и 45-ата минута, а след почивката можеше да запише хеттрик, но пропусна. Уестън Маккени също записа името си сред голмайсторите, след като беше точен в 67-ата минута.

С успеха "Ювентус" събра 45 точки и се изкачи на третото място, на 8 пункта зад "Интер", но и с мач по-малко. "Кротоне" остава на последната 20-а позиция с едва 12 т.

Преди мача шампионът на Италия беше опрян до стената и нямаше право на грешна стъпка. "Бианконерите" влязоха в него с две поредни загуби – 0:1 от "Наполи" в калчото и 1:2 от "Порто" в Шампионската лига.