Зрелище в Пловдив: "Локо" обърна "Лудогорец" за 3:2

Победното попадение отбеляза Лукас Салинас

20.02.2021 | 17:30 Редактор: Тодор Петров

"Локомотив" (Пловдив) спечели дербито на 18-ия кръг в Първа лига, след като се наложи над шампиона "Лудогорец" с 3:2 след обрат.

В 16-ата минута орлите откриха резултата, чрез Абел Анисе. Огромна заслуга за попадението имаше Кирил Десподов, който намери Анисе до голлинията, а халфът нямаше как да сбърка.

До края на частта домакините направиха пълен обрат и то малко преди почивката. В 41-та минута Момчил Цветанов изравни, а две по-късно Димитър Илиев вкара по невероятен начин.

През втората част Клаудиу Кешерю върна интригата в мача, а в 77-та минута Лукас Салинас реализира след пряк свободен удар и грешка на вратаря на орлите, оформяйки крайното 3:2 и осигурявайки трите точки на пловдивчани.