"Лудогорец" продължава в битката за Купата след успех над "Спортист" (Своге)

Двубоят бе дебютен за новия треньор на "орлите" Валдас Дамбраускас

11.02.2021 | 18:30 Редактор: Ивет Арабова

Футболът в България се завърна. След близо 2 месеца пауза родните футболисти отново са по терените. Състезателната година бе открита с отложения мач от 1/16-финалите за Купата на България между "Лудогорец" и "Спортист" (Своге), като шампионите надделяха с 3:1.

Двубоят бе дебютен за новия треньор на "орлите" Валдас Дамбраускас. В 17-ата минута Текпетей откри резултата с удар от воле. В началото на втората част гостите се върнаха в мача, а точен за 1:1 бе Деян Христов. Изглежда допуснатият гол амбицира домакините, които 9 минути по–късно отново излязоха напред в резултата, чрез Текпетей.

180 секунди по-късно "орлите" реализираха и трето попадение. Стражът на гостите спаси удар на Десподов, но топката попадна в Кешерю, който я прати в мрежата за крайното 3:1. В 1/8- финалната фаза на турнира "Лудогорец" ще се изправи срещу "Царско село" в София.