Историческо: "Ман Юнайтед" унищожи "Саутхемптън" с 9:0

"Червените дяволи" изравниха рекорда за най-голяма победа във Висшата лига

03.02.2021 | 07:05 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" разби "Саутхемптън" с 9:0 на "Олд Трафорд" в среща от 22-рия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна ужасяващо за "светците", като те останаха с човек по-малко още във втората минута. Александър Янкович бе изгонен с директен червен картон.

Головете през първото полувреме бяха дело на Уан-Бисака (18'), Маркъс Рашфорд (25'), Ян Беднарек си отбеляза автогол в 34-та минута, а 5 минути преди почивката Кавани отбеляза за 4:0.

Юнайтед узакони предимството си и през втората част, когато само за две минути, между 69 и 71, отбеляза нови две попадения. Първо се разписа Антони Марсиал, а шестия гол в мрежата бе дело на Скот Мактомини.

Пет минути преди края "червените дяволи" получиха право да изпълнят и дузпа. Зад топката застана Бруно Фернандеш и хладнокръвно направи 7:0. В добавеното време "Юнайтед" вкара още две попадения, чрез Марсиал и Джеймс, и по този начин изравни рекорда за най-голяма победа във Висшата лига.

С победата "Манчестър Юнайтед" събра 44 точки и се изравни с лидера "Манчестър Сити", но "гражданите" имат два мача по-малко.