Пиронкова с обрат на турнира в Мелбърн, надви Векич

Следваща съперничка на пловдивчанката ще се реши в мача между Серина Уилямс и Дария Гаврилова

01.02.2021 | 08:10 Редактор: Ивет Арабова

Цветана Пиронкова направи обрат и се класира за третия кръг на WTA 500 тенис турнира в Мелбърн Yarra Valley Classic. Спортист №1 на България победи деветата в схемата Дона Векич от Хърватия след 1:6, 6:4, 6:2 след 1 час и 51 минути игра.

В първия сет Пиронкова загуби шест поредни гейма от 1:0 и предаде частта. След това обаче пое инициативата, намери своя ритъм и от 0:2 във втората част до края на мача загуби само четири от оставащите 16 гейма.

В заключителната част Цвети спечели категорично последните пет гейма, а с това и мача. Пиронкова вкара 68 процента първи сервис и спечели 58 процента от точките при разиграването му, информира БНР.

Следващата съперничка на 33-годишната пловдивчанка ще се определи в двубоя между Серина Уилямс и Дария Гаврилова.