"Милан" отнесе 3 шамара от "Ювентус" насред "Сан Сиро"

Това бе първа загуба за "росонерите", които обаче запазват лидерската си позиция

07.01.2021 | 07:26 Редактор: Тодор Петров

Шампионът "Ювентус" нанесе първа загуба на Милан през сезона и след победата с 3:1 на "Сан Сиро" даде заявка, че е готов да защити титлата си.

Големият герой за "Старата госпожа" бе Федерико Киеза, който вкара два от головете за тима си - в 18-та и 62-та минута. Между тях Давиде Калабрия (41) бе изравнил резултата.

В края на срещата пък резервата Уестън Маккени (76) гарантира трите точки за "Ювентус", пише Gol.bg. С тях тимът на Андреа Пирло се изкачи до четвъртото място в класирането с актив от 30 точки, със 7 по-малко от "Милан", но и мач по-малко.

"Росонерите" остават на върха в класирането. Тимът на Стефано Пиоли има 37 точки - с 1 повече от втория "Интер", който по-рано загуби с 1:2 гостуването си на "Сампдория". "Рома" е на третата позиция с 33 т.

"Милан" - "Ювентус" 1:3
0:1 Федерико Киеза 18’
1:1 Давиде Калабрия 41’
1:2 Федерико Киеза 62’
1:3 Уестън Маккени 76’

Милан: Донарума, Далот (81 - Малдини), Кяер (81 - Кятенгуа), Романьоли, Ернандес, Кеси, Калабрия (81 - Конти), Кастийехо (87 - Коломбо), Чалханоглу, Хауге (67 - Диас), Леао

Ювентус: Шчесни, Фработа (87 - Демирал), Де Лихт, Бонучи, Данило, Рамзи (74 - Бернардески), Рабио, Бентанкур (74 - Артур), Киеза (63 - Кулушевски), Дибала (63 - Маккени), Роналдо