ЦСКА подсили редиците си с две нови попълнения. Част от “червените” вече са холандският бранител Юрген Матей халфът от ЦАР Амос Юга. Двамата преминаха успешно медицински прегледи и подписаха личните си договори с клуба, а от днес ще се присъединят към тренировките на тима, съобщават от клуба.
Високият 191 сантиметра Юрген Матей идва от Спарта Ротердам, където през изминалия сезон в Ередивизие изигра като титуляр 26 мача и отбеляза 2 гола. Преди това централният защитник направи солидна кариера с 8 сезона в Екселсиор, а като юноша развива таланта си и в школата на Фейенорд. Активът на 27 годишния Матей в елита на Холандия е впечатляващ - 175 двубоя, в които е записал 9 попадения и 8 асистенции.
Полузащитникът Амос Юга е на 27 години, висок е 186 см и идва от Льо Авър, където през последните 3 сезона записва 71 мача и 3 гола. Халфът е продукт на школата на Олимпик Лион, но разкрива истинските си качества с екипа на Газелек Аячо, с който печели промоция за Лига 1. В елита на родината си той изиграва 18 мача, а във втория ешелон с Льо Авър и корсиканския тим общо 121 срещи, в които бележи 7 попадения. Юга се изявява на различни позиции в средата на терена в зависимост от тактиката на отбора.
Той е част и от националния тим на Централна африканска република, за който до момента има 15 двубоя.
Снимка: ЦСКА
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Жегата е убила над 25 000 души в цяла Европа тази година
Задържаха след преследване 77-годишен пиян шофьор
Психолог видя връзка между руския нацизъм и убийството в Пловдив
Често срещана инфекция на кожата през лятото – импетиго
Дентално здраве от детството до зрелостта: Менопауза и орално здраве - хормоналният фактор в устната кухина
Дори лекото недоспиване може да повиши теглото
Компактен CRISPR ензим приближава терапиите, които редактират гени в тъканите
НАСА тества сгъваема антена за марсианските хеликоптери SkyFall
НАСА удължи живота на „Вояджър 2“ с уникална операция от 21 млрд. км разстояние
Откриха мистериозен пещерен охлюв в Китай, от който съществуват само три екземпляра
Пентагонът разсекрети нова порция документи за НЛО
Закопчаха 77-годишен шофьор след преследване
Задържаха мъж за брутален грабеж и побой на възрастна жена в Тервел
Борино ще бъде първата община в България с план за мирно съжителство с мечките
Украинската посланичка дава обяснения за падналия дрон край Кардам
Първата зоолинейка в България е вече факт
Еврозоната се насочва към по-силен растеж след силното второ тримесечие
Sony и TSMC ще инвестират 6,4 млрд. долара в японски завод за сензори
„Спайдър-мен: Нов ден“ продължава с рекордното си темпо, „Одисея“ донесе нов рекорд за Нолан
Пактът за взаимна отбрана между Турция, Саудитска Арабия и Пакистан може да бъде разширен