Григор Димитров отпадна от №91 в света

Грегоар Барер постигна една от най-престижните победи в кариерата си

05.02.2020 | 23:15 Редактор: Искра Ангелова

Първата ни ракета Григор Димитров отпадна още на старта на турнира в Монпелие. Той загуби от представителя на домакините Грегоар Барер със 7:6(4), 4:6, 5:7.

Французинът постигна една от най-престижните победи в кариерата си. В момента той заема 91-о място в световната ранглиста.

В първия сет хасковлията спаси сетбол при 4:5, преди да покаже класата си в тайбрека и да поведе уверено в частите.

Вторият сет започна лошо за Григор Димитров, който загуби още първото подаване, а след това Барер затвърди пробива и поведе 2:0.

В следващия си сервис гейм българинът стигна трудно до успеха, след като 2 пъти повеждаше, а чак при третото предимство успя да си вземе подаването. Той все пак изравни резултата до 2:2 гейма във втората част.

Но в крайна сметка той загуби своя сервис гейм - Барер затвърди пробива и направи още един.

Григор успя да вземе подаването на съперника си и намали изоставането си до 3:5, но все пак французинът затвори частта си с 4:6.

Димитров допусна ключови грешки в решителния сет и това му костваше ранен пробив пасив, след което пропусна два брейкбола. При 3:5 отрази мачбол и върна пробива, но новият брейк за 25-годишния французин се оказа решаващ.

Барер впечатли  с мощни удари от форхенд и бекхенд в дългите разигравания. Именно те му донесоха победата.