Министерският съвет гласува решение за определяне на съучредител за образуване на дружество от "Сердика спортни имоти" ЕАД-еднолично акционерно дружество с държавно участие в капитала.
Това обяви министърът на спорта Красен Кралев.
"Създаването на съвместно дружество с "Арена ЦСКА" ЕООД, чийто едноличен собственик на капитала е "Професионален футболен клуб ЦСКА ЕАД, ще позволи реализирането на инвестиционни проекти. Новосъздаденото дружество ще носи името "Спортни имоти Българска армия" АД с предмет на дейност инвестиране, реновиране и модернизация на спортен комплекс "Българска армия", написа Кралев във Facebook и завърши с "Честито, армейци!".
Армейци, след 30 години очакване ЦСКА най-после ще има свой собствен дом! Такъв, какъвто клуб с велика и славна история, със стотици легенди и милиони привърженици заслужава! Днес на свое заседание Министерски съвет на Република България реши да се учреди съвместно дружество "Спортни имоти Българска армия" АД, в което държавата и клуба ще участват равнопоставено с цел изграждане на новия стадион и функционална тренировъчна база.
Собствениците на клуба в лицето на г-н Гриша Ганчев и г-н Юлиян Инджов искат да благодарят на премиера г-н Бойко Борисов и на министъра на спорта г-н Красен Кралев затова, че единствени те за 30 години показаха последователност, далновидност и загриженост в името на каузата за нов армейски дом. Наред с това, г-н Гриша Ганчев и г-н Юлиян Инджов благодарят за оказаната подкрепа и доверие от червената футболна общност, без която реализирането на всеобщата мечта нямаше да бъде възможно.
Първата и най-важна крачка е направена! Предстоят още немалко процедури, но с дружни усилия скоро ЦСКА ще разполага с наистина модерни съоръжения - стадион и спортна база, които ще позволяват да развиваме своите талантливи състезатели и бъдещи шампиони!
Снимка архив: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Харесайте страница ни във Facebook ТУК
Ще стане ли палмата макауба новият източник на самолетно гориво?
МЗ увери: Реформата няма да закрива работещи структури на РЗИ
Турция прави историческа крачка към мир с ПКК
Лазерна литотрипсия на конкремент в уретера – подходи, показания и противопоказания
Мултивитамините може да подпомогне активността в напреднала възраст
Сухота в очите – причини и решение на проблема
ЕКИП: Българите са доплатили над 744 млн. лв. за лекарства през 2025 г.
SpaceX готви следващия полет на Starship за август с амбициозна цел
Швейцария тества идея от бъдещето: Железопътни релси произвеждат електричество
Мраморна глава на Венера, открита в Испания, може да се превърне в нов символ на Аликанте
Първа реколта от ориз събраха на китайската космическа станция
Три главни дирекции поемат дейностите на Регионалните здравни инспекции
Илин Димитров: Подобряването на свързаността ще помогне за развитието на туризма
Радев ще посети летище „Доброславци“ заради бъдещ космически и отбранителен център
МВнР предупреди: Полетите от ЕС до ОАЕ остават несигурни
Четирима мъже бяха наръгани в Лондон
Дъждовете през август няма да донесат значително успокоение за сухите реки в Европа
Кой носи отговорност за вредите от AI?
Засега България внася изцяло газа, но вижда потенциала му като преходно гориво
Войната в Близкия изток предизвиква нов глобален бум на рафинирането на петрол