Сърбите не допуснаха изненада срещу Чехия, спечелиха си 5-ото място в класирането

Богдан Богданович наниза 31 точки за успеха

14.09.2019 | 22:43 Редактор: Василена Василева

Силно второ полувреме донесе победа на Сърбия над Чехия с 90:81 и 5-о място в крайното класиране на световното първенство по баскетбол.

Балканците изиграха слаба втора четвърт, в която получиха 30 точки в коша си и логично губеха на почивката с 41:50. Това обаче само ги ядоса.

Саша Джорджевич обаче издърпа ушите на играчите на полувремето и след 49:31 във вторите 20 минути, победата логично бе за Сърбия.

Сърбите си върнаха контрола в третата част и серия от 13:0, след която поведоха с 64:58. След това разликата стигна до 84:66 в средата на последната четвърт и оставащото време мачът просто се доиграваше.

Богдан Богданович продължи със страхотното си представяне, като се отчете с 31 точки за победата при стрелба от игра 10 от 17, като от тройката бе 7 от 12. Никола Милутинов добави 14 точки, като вкара всичките си 6 опита.

За чехите Томаш Саторански се отчете с 13 точки, а макар и да завърши турнира с поражение, отборът надмина всички очаквания с представянето си, като приключи на 6-о място.