Пловдивското дерби предложи страсти и голове, но не излъчи победител

"Локомотив" и "Ботев" завършиха при резултат 1:1

01.09.2019 | 11:35 Редактор: Ивайло Николов

"Локомотив" и "Ботев" завършиха 1:1 в пловдивското дерби на "Лаута" от осмия кръг на "efbet Лига".

"Железничарите" се утвърдиха на третото място с 14 точки, а "жълто-черните" са в средата на таблицата с 9 точки.

"Ботев" започна по-добре и в осмата минута откри резултата. Марко Перван изведе в ляво в пеналта Лазар Марин и той от малък ъгъл със силен удар простреля Мартин Луков.

"Локомотив" владееше доста повече топката до почивката, но не успя да достигне до нито едно чисто голово положение през първото полувреме.

След почивката "железничарите" излязоха крайно мотивирани и в 53-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Первиз Умарбаев центрира от фаул и от границата на малкия пеналт Стивън Езе засече от въздуха с крак за 1:1.

Двата отбора имаха още възможности да стигнат до победата, но не успяха да реализират и резултатът се запази до последния съдийски сигнал.