Люис Хамилтън записа шеста победа на пистата Силвърстоун

Втори финишира Валтери Ботас

14.07.2019 | 19:40 Редактор: Ралица Братанова

Люис Хамилтън спечели Гран При на Великобритания и уверено върви към шеста световна титла във Формула 1.

Tова бе шеста победа за британеца на пистата Cилвърстоун , с което подобри рекорда на Ален прост и Джим кларк , които имаха по пет успеха.

Хамилтън , който потегли от втора позиция, притисна съотборника си Валтери Ботас още от самото начало. В четвъртата обиколка дори световният шампион успя да го изпревари за момент, но финландеца си върна първата позиция.

Фатална за него се оказа 17-та обиколка , когато влезе в бокса.

Преднината на Хамилтън достигна близо 25 секунди до края и той финишира убедително като победител, следван от съотборника си Ботас. Трети се нареди пилотът на Ferrari - Леклер.

C успеха Xамилтън увеличи аванса си на върха в класирането на 39 - точки пред втория Ботас след десет кръга от сезона във Формула 1.