Ще можем да летим с електрически въздушни таксита в Сингапур до 2024 г.

Volocopter GmbH е в преговори за предлагане на полети до Индонезия и Малайзия

15.02.2022 • 22:38 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Ще можем да летим с електрически въздушни таксита в Сингапур до 2024 г.
Ще можем да летим с електрически въздушни таксита в Сингапур до 2024 г.

Volocopter GmbH планира да започне да лети с електрически въздушни таксита в Сингапур до две години и е в преговори за предлагане на полети до близки дестинации в Индонезия и Малайзия, предаде Bloomberg.

Германската фирма планира да управлява флот от 10 до 20 въздушни таксита около популярните туристически дестинации Марина Бей и Сентоза, каза главният търговски директор Кристиан Бауер в интервю на авиошоуто в Сингапур във вторник.

Volocopter все още търси сертификат от Агенцията за авиационна безопасност на Европейския съюз, който да ѝ позволи да оперира въздушни таксита в Европа, както и в Сингапур. Освен демонстрационен полет през 2019 г. тепърва трябва да започне да предлага и комерсиални услуги. Въпреки това вече започна да продава билети за 15-минутни рекламни полети.

Четете повече по темата в bloombergtv.bg

Снимка: Bloomberg.com

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички