Сателит ще помага в предсказването на природни бедствия

Той ще дава информация за промените в околната среда

04.04.2014 • 14:30 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Сателит ще помага в предсказването на природни бедствия
Сателит ще помага в предсказването на природни бедствия

Природните бедствия ще могат да бъдат предсказвани благодарение на сателит, който ще дава информация за промените в околната среда и природните катаклизми.

Сателитът е част от мащабен проект на Европейската космическа агенция, който цели осигуряването на наблюдение на Земята и съобщаване на данни за самолетни катастрофи.

Сателитът има 12-метрова антена и два 10-метрови соларни панела. Той се намира в орбита на височина 693 км над земната повърхност. През 2015 г. сателитът ще започне да работи в тандем с още един, така че двата да правят заедно радарни снимки на Земята.

Сателитите ще подават информация не само за предстоящи природни бедствия, но ще наблюдават и развитието на околната среда. По този начин учените ще могат да изготвят проекти и закони, които да съдействат за нейното опазване.  

Инициативата е част от програмата Copernicus Earth, която е една от най-мащабните на Европейската космическа агенция. Програмата е финансирана от ЕС със сумата от 8.4 млрд. евро до 2020 г.

Повече по темата вижте във видеото! 


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички