Нелегалните мигранти, влезли през южната граница на Съединените щати, вече няма да имат право да подават молба за убежище. Това става ясно от съвместно становище на американските министерства на вътрешните работи и правосъдието.
По-рано президентът Доналд Тръмп се закани, че ще спре имиграцията, тъй като това е националният интерес на страната му. Очаква се скоро той да подпише и въпросния указ.
Досега американският закон позволяваше на мигрантите да подадат молба за убежище, независимо дали се намират на граничнопропускателен пункт, или вече са влезли в Щатите.
Правозащитни организации определиха планирания президентски декрет като неконституционен.
За първи път евтанизираха дете под 12 години в Нидерландия
Рестарт: Съдът реши делото срещу Петков и Божанов да се гледа по същество
Приятелката на шотландски национал събра всички погледи на Световното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признание като Webit Changemakers
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Варненски райони остават без вода днес
Има задържан във връзка с трите трупа в Угърчин
Шофьор с 2,87 промила блъсна три коли в центъра на Варна и размаха пистолет
Шишков за Баба Алино: Държавата не може да си позволи да събори в такъв мащаб незаконно строителство
Делян Добрев вече не е депутат
Социолог: Хората не вярват на институциите, след като не изпълняват обществената си функция
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса „Банка на годината“
ЕС преодоля бюджетен спор, без да разтревожи пазарите или рейтинговите агенции
ЕС готви банкова реформа до 2027 г. с цел да отключи милиарди за инвестиции