Милиардерът Илон Мъск демонстрира високоскоростния тунел, построен от компанията му, близо до Лос Анджелис. Това стана в специално видео, публикувано в Twitter акаунта на Мъск.
Целта на съоръжението, което ще бъде официално открито на 10 декември, е да позволи на автомобилите да се движат със скорост около 200 километра в час, докато се намират на специална електрическа платформа.
В резултат на това, пътят от Уестууд до центъра на Лос Анджелис ще отнеме само пет минути и ще се избегнат огромните задръствания.
Бруталната жега идва на Балканите: От днес за пет дни напред пускаме бавния грил
Вдигането на винетките няма да реши кризата с пътищата
ИПБ за мантинелите: Държавният орган, управляващ милиарди левове, официално вдига ръце
Холивудската актриса Ан Блайт почина на 98-годишна възраст
На сънищата ли се дължи умората след събуждане?
Ентезит – кога болката в петата не е само от натоварване?
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Кокцидиоидомикоза – гъбичната инфекция, която имитира пневмония
Кой е астрономът Шарл Месие, създател на каталог на мъглявините
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Над 1000 младежи във Варна преминаха обучения с участието на DEA
ДАРА ще участва в мащабна инициатива за популяризиране на България по света
ДБ: Прокуратурата е прикрила схема за заграбване на общински и държавни имоти във Варна
Костадинов: Ще внесем предложения за друг размер на бюджетния дефицит
Част от варненския квартал "Чайка" осъмна без вода
Всяка десета нова кола, продадена в Европа през май, е от Китай
Социолози отчитат спад в доверието към кабинета "Радев" през юни
SpaceX планира да построи газопровод за захранване на ракетите Starship с природен газ
Експерт: Най-печеливши ще са IT компании с опит в структуриране на данни