Пучдемон с крачка назад: Оттегля кандидатурата си за премиер на Каталуния

Той заяви, че партията му ще подкрепи за премиер активиста за независимост Жорди Санчес

02.03.2018 • 11:09 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Пучдемон с крачка назад: Оттегля кандидатурата си за премиер на Каталуния
Пучдемон с крачка назад: Оттегля кандидатурата си за премиер на Каталуния

Тежък удар за каталунските сепаратисти. Бившият премиер на областта Карлес Пучдемон обяви, че оттегля кандидатурата си за лидерското място в кабинета.

Това стана след като и правният отдел на каталунския парламент, и правителството в Мадрид изключиха възможността той да управлява от разстояние.

Пучдемон е в Брюксел в самоналожено изгнание от края на октомври. Ако се върне в Испания го грози арест по обвинение в бунт към държавата и присвояване на обществени средства.

Стъпката му назад обаче едва ли ще разреши кризата в региона, коментират международни наблюдатели.

В специално изявление Пучдемон заяви, че партията му ще подкрепи за премиер активиста за независимост Жорди Санчес.

Последният е в ареста в Мадрид по обвинения, свързани с организирания незаконен референдум за независимостта на Каталуния.


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички