Сръбски спецслужби зад "Кървавия четвъртък"

Това сочат документи на македонското контраразузнаване

29.05.2017 • 14:56 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Сръбски спецслужби зад
Сръбски спецслужби зад "Кървавия четвъртък"

Сръбските спецслужби са организирали погрома в македонския парламент в Кървавия четвъртък на 27-ми април. Това става ясно от документи на македонското контраразузнаване, които бяха разпространени от сръбското разследващо издание "Крик".

В т.нар "македонски сценарии" са участвали и служителят на Сръбското посолство в Скопие Горан Живалйевич и лидерът на сръбската партия в Македония Иван Стоилкович. Именно Живалйевич предизвика огромно напрежение между двете държави, при влизането в парламента, когато се стигна до побой над депутати и журналисти, включително и на бъдещия премиер на Македония - Зоран Заев.

От документите става ясно още - цялата операция била водена лично от Живалйевич. Разследващите журналисти твърдят още че безредиците в Македония и Република Сръбска са предизвикани от САЩ, които искат да попречат на изграждането на "Турски поток."


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички