36 бойци на групировката "Ислямска държава" е убила мощната американска бомба, пусната в Афганистан вчера. Това твърдят от афганистанското Министерство на отбраната.
Атаката с най-голямата неядрена бомба в американския арсенал е била осъществена в координация с властите в Кабул. Според тях е направено всичко възможно, за да се избегнат цивилните жертви.
Освен комплекс от пещери и тунели, използвани от джихадистите е бил унищожен и голям склад с оръжия.
Бившият афганистански президент Хамид Карзай яростно осъди удара. Той го определи като нехуманна и най-бруталната злоупотреба със страната му, която е била превърната в бойно поле за нови опасни оръжия.
Доналд Тръмп отказва да отговори той ли е дал заповедта за първото използване на т.нар. "Майка на всички бомби".
92% от израелците смятат Иран за победител във войната
Мазут оцапа плажове у нас, замърсяването е от стар разлив извън наши води
Мондиал 2026: Вратар поиска да му вдигнат статуя в Кюрасао
Мъж загина при пожар в бургаско село
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Без ток във Варна на 22 юни 2026
Честваме паметта на свещеномъченик Евсевий Самосатски
САЩ и Иран договориха пътна карта за окончателно споразумение и план за Ливан
Москва затвори летищата заради дронове, Зеленски призова Лукашенко за деескалация
Амбициите на Тръмп целят да превърнат крехкото примирие в Либия в петролен бум
Кадър на деня за 21 юни