Турция пак заплашва Европа

Турският вътрешен министър заяви, че страната му може да изпраща по 15 хил. бежанци на месец

17.03.2017 • 19:44 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Турция пак заплашва Европа
Турция пак заплашва Европа


Турция с нова заплаха в разгара на дипломатическата криза между Анкара и няколко европейски столици.

Турският вътрешен министър заяви, че страната му може да изпраща по 15 000 бежанци на месец към Европа.

"Имаме споразумение за реадмисия. Имате ли куража? Ако искате ще ви съсипем“, бяха думите на Сюлейман Сойлу.

Той обвини европейските страни, че играят игри, за да попречат на Турция да стане силна вбъдеще. Силовият министър атакува конкретно и Германия и Холандия.

Според него те се опитват да довършат това, което не са успели с протестите за парка "Гези" и с опита за преврат в страната миналото лято. 


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички