Все още има шанс трансатлантическото споразумение между ЕС и Канада да бъде подписано. Това трябваше да стане утре на специална среща, но от понеделник в Брюксел текат денонощни заседания и успешни преговори за постигане на единна позиция.
Френско-говорящите общности в страната се обявиха категорично против договора. Днес лидерите на Европейския съвет и на ЕК изразиха надежда пред депутатите в Страсбург, че сделка все пак може и да има.
"Впечатлен съм от решимостта и ангажираността, която белгийците показват през последните часове. Все още се надявам, че Белгия ще докаже, че е лидер сред страните, успяващи да постигнат консенсус и че ще успеем да финализираме това споразумение скоро. Докато тук разговаряме срещата с Канада утре все още е възможна", заяви председателят на Европейския съвет Доналд Туск.
"Надявам се, че ще се постигне разбирателство между правителството на Валония с останалите местни правителства в Белгия. Не съм сигурен дали утре ще успеем да подпишем споразумението с Канада. Всъщност подписването не е целта. Важно е да бъде постигната договорка в Белгия, за да може страната да подпише споразумението в подходящия момент", добави председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер.
Тригодишно дете почина в Пловдив, задавило се е
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Oще 5 вериги се присъединяват към националната инициатива „Кошница с грижа“
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Ипотечен кредит от Fibank за българи с доход от чужбина
Властта се ангажира с мащабни промени за Природен парк „Витоша“
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните