Кандидатът за президент на Републиканците Доналд Тръмп съобщи, че е приел поканата на мексиканския президент да посети страната днес, пише BBC.
Тръмп написа в Twitter, че очаква с нетърпение срещата с мексиканския държавен глава Енрике Пеня Нието, който е поканил и кандидата на демократите Хилъри Клинтън.
Тръмп "скандално" нарече мексиканските мигранти "престъпници" и "изнасилвачи" по време на предизборната си кампания. Той също така обеща да изгради стена между двете страни.
От мексиканското председателство заявиха, че правителството е изпратило покана на Тръмп и на Клинтън, за да разговарят - към момента тя е приета от екипа на първия.
От офиса на Енрике Пеня Нието посочиха, че срещите между двамата мъже ще бъде на четири очи. Той е критичен към анти-имиграционна политика и настояването, че Мексико ще плати за граничната стена на Тръмп.
Тръмп заплаши, че ще спре паричните преводи на мексиканците, които се намират в САЩ, докато страната не започне да плаща за стената.
Това е притеснило много мексиканци, които разчитат на паричните преводи на семействата им, които живеят в САЩ.
Тръмп обвини още Мексико за изчезването на работни места в САЩ, тъй като все повече фирми избират да се локализират на юг от границата, за да се възползват от по-евтината работна ръка.
Кириакос Пиеракакис е избран за председател на Еврогрупата
Американски самолети срещу китайски ракети: Тайланд и Камбоджа отново са във война
Представяла се за богата наследница: 73-годишна измамница си прибра близо $30 милиона
Как стресът влияе на качеството на съня и как да го намалим преди лягане?
Функцията на сълзите и различават ли се те при тъга и щастие
На какво се дължат нарушенията в пубертета?
Луличка – източник на алкалоиди, използва се като жлъчегонно и стомашни неразположения
Hungry Hippo: Rocket Lab тества ракета Neutron (снимки)
Китай пуска най-големия в света суперкомпютър с изкуствен интелект
Открит е енергиен източник, който може да захранва цялата планета
Физици за първи път откриха рядка ядрена реакция, включваща слънчево неутрино
Варненският окръжен съд прие последните за 2025 г. стажант-юристи
Протестиращите в подкрепа на Коцев с приз от Българския хелзинкски комитет
Нов рекорд: Вижте кое е кучето с най-дълъг език в света
Подпалиха колите на жена в София (СНИМКИ/ВИДЕО)
Година затвор за варненски насилник, пребивал майка си и баба си за пари
Българските компании са на опашката в ЕС по използване на технологии с изкуствен интелект
SOFIX с шести пореден ръст до нов 17-годишен връх
България е седма в ЕС по дял на възобновяемата енергия през третото тримесечие
ЕС ще замрази дългосрочно руските активи в подкрепа на Украйна