Руски удар с дрон по микробус в Херсон уби 4-ма души (ВИДЕО)

Прокуратурата е започнала досъдебно разследване за военно престъпление

19.08.2026 • 11:15 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Четирима души са загинали, а други четирима са ранени, след като руските сили са атакували с дрон микробус в украинския град Херсон тази сутрин, 19 август, предаде "Украинска Правда".

По информация на ръководителя на Херсонската областна военна администрация Олександър Прокудин атаката е извършена около 08:50 часа в район "Корабелни".

"При тази терористична атака са загинали четирима души. Съответните служби в момента установяват самоличността им. Изказвам искрените си съболезнования на семействата и близките на загиналите".

При нападението са пострадали и четири жени. Те са откарани в болница, където лекарите ги преглеждат и им оказват необходимата медицинска помощ.

Прокуратурата на Херсонска област е започнала досъдебно разследване за военно престъпление, довело до смърт на хора, по чл. 438, ал. 2 от Наказателния кодекс на Украйна.

Прокурори и следователи документират последиците от руската атака и събират информация за броя на жертвите и пострадалите.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички