Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че се надява специалният пратеник на Белия дом Стив Уиткоф и зетят на президента Тръмп, Джаред Къшнър, да пристигнат в Киев, Украйна, за преговори през следващите седмици, предаде The Hill.
Водещата на предаването "Лицето на нацията" по CBS News Маргарет Бренън попита президента дали има новини от пратениците и от държавния секретар Марко Рубио и дали те някога ще пътуват до Киев.
"Да, разчитаме те да дойдат в Киев. Надявам се, че ще намерят възможност да дойда тук след две седмици. Но поне получих такова съобщение от моята преговаряща група – те ми казаха, че са имали контакти със Стив и Джаред и те са заявили, че имат готовност да дойдат в Украйна и да разговарят, ако, разбира се, ако - винаги има едно "ако", подчерта президентът.
Влиянието на Близкия изток върху преговорите
Зеленски поясни, че "ако" означава Близкия изток", визирайки преговорите за прекратяване на конфликта между САЩ и Иран, които той нарече приоритет за САЩ.
По думите му най-добрият резултат е САЩ, Украйна, Европа и Русия да седнат на масата за преговори. Друг възможен изход са двустранни разговори между него и руския президент Владимир Путин.
"Готов съм да се срещна с Путин, ако той има готовност. Мисля, че ни трябват повече санкции. Мисля, че ни трябва повече натиск. И вие попитахте кога ще бъдат готови и дали – дали ще бъдат готови на теория. Мисля, че да - с повече санкции, повече натиск, те ще бъдат готови за диалог", коментира украинският лидер.
Зеленски предупреди, че Украйна се подготвя за мащабна атака от страна на Русия в рамките на 48 часа след интервюто, което е записано в петък.
Снимка: Reuters
Мая Манолова: Топлинните счетоводители тайно вдигнаха таксите с 40%
Вижте къде в София няма да има вода на 22 юли, сряда
Шофьор с 2,38 промила алкохол се блъсна в светофар в Добрич
Moby по следите на магьосници в българската гора ВИДЕО
Най-добрите упражнения за здрави колене и кръст
Безплатни очни и съдови прегледи с лекари от УМБАЛ "Лозенец" в Мездра
Индукция на раждането - кога може да се наложи?
Какво представлява отитът и защо не бива да се подценява?
Популярни туристически дестинации, които скоро може да се окажат под вода
Кърлежите могат да оцеляват при студ до -30°C
Сондата „Психея“ изпрати редки снимки на Марс по пътя си към най-скъпия астероид
Кога се очаква пикът на Ел Ниньо: Прогноза на климатолози
Ето къде няма вода във Варна днес
Шишков: Един ден на "Хемус" ни струваше над 1 млрд. лева
ЦРУ: Руските войници оцеляват средно по 20–30 минути след пристигането си на фронта в Украйна
Кацаров: Здравната каса трябва да купува онколекарствата така, както купува всички останали лекарства
Жители на варненски квартал готвят протест заради строеж върху детска площадка
Цената на петрола се понижава след двудневен ръст*
Тръмп въвежда нови мита от 50% върху канадския внос
Украинските дронове са унищожили над 1 млн. цели от началото на годината
Хибридизацията ще помогне на България да заобиколи мрежовите ограничения пред ВЕИ