Предпразнично в Гърция: Поскъпване на бензина и масови проверки на шофьори

"Пътната полиция" спира камионите около големите градове, пуснаха допълнителни фериботи заради натовареното движение

28.05.2026 • 13:57 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Предпразнично в Гърция: Поскъпване на бензина и масови проверки на шофьори
Предпразнично в Гърция: Поскъпване на бензина и масови проверки на шофьори

Гръцката пътна полиция масово проверява шофьорите заради натоварения трафик преди предстоящите почивни дни за празника Свети Дух в понеделник.

Пътищата в цялата страна са изключително натоварени още от днес.

Има ограниченията за движение на товарни автомобили над 3,5 тона на изходните артерии на градовете, за да се облекчи движението на леки коли.

Мерки за безопасност и полицейски контрол

В сила е специален план за пътна безопасност, който включва контрол на скоростта, проверки за употреба на алкохол и наркотици. "Пътна полиция" акцентира на строг контрол по всички натоварени участъци.

Натоварено е движението по пристанища, гари и летища. Властите пуснаха допълнителни фериботи, предаде БНР.

Цените на горивата продължават да се покачват

В континенталната част на страната литър бензин вече се продава средно за 2,15 евро. По бензиностанциите на островите стойностите са още по-високи, като там цената достигна 2,50 евро за литър.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички