Мадяр: Руският петрол по "Дружба" тръгва следващата седмица

Унгария продължава да разчита и на алтернативния маршрут през Хърватия

17.04.2026 • 16:22 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Мадяр: Руският петрол по
Мадяр: Руският петрол по "Дружба" тръгва следващата седмица

Спреният поток на руски петрол по петролопровода ''Дружба'' може да бъде възстановен следващата седмица. Това заяви лидерът на партия ''Тиса'', спечелила парламентарните избори в Унгария, Петер Мадяр, цитиран от ТАСС.

По думите му ръководителят на петролната и газова компания MOL Жолт Хернади  му е казал, че ''въз основа на информация от своите партньори очакват петролопроводът ''Дружба'' да заработи отново следващата седмица''.

"Жолт Хернади ме информира, че тръбопроводът може да започне да функционира следващата седмица. Той заяви също, че петролът се доставя по Адриатическия тръбопровод от Хърватия, така че няма да има проблеми с доставките в близко или далечно бъдеще'', коментира Мадяр, цитиран от "Фокус".

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички