Джей Ди Ванс: Иран не може да притежава ядрено оръжие

Топката е изцяло в тяхното поле, каза вицепрезидентът на САЩ

14.04.2026 • 07:14 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Джей Ди Ванс: Иран не може да притежава ядрено оръжие
Джей Ди Ванс: Иран не може да притежава ядрено оръжие

Вицепрезидентът на Съединените щати Джей Ди Ванс заяви, че Иран държи решаващия ход за това какво ще се случи по-нататък в конфликта в Близкия изток, като същевременно отхвърли твърденията, че последните мирни преговори в Пакистан са приключили без успех.

Преговори в Пакистан и резултати

Коментарите на Ванс идват след пътуването му през уикенда до Пакистан за преки преговори с ирански представители – разговори, за които според информации не е постигнат пробив, предаде Fox News (Фокс Нюз).

"Топката е изцяло в тяхното поле", заяви Ванс.

"На 100% съм съгласен с президента, че Иран не може да притежава ядрено оръжие", посочи той.

Постигнат напредък и ключови теми

Ванс посочи, че по време на разговорите през уикенда са проведени "добри разговори", които са помогнали да се изяснят приоритетите на САЩ, включително повторното отваряне на Ормузкия проток – ключов международен маршрут за доставка на петрол.

"Не бих казал просто, че нещата са се объркали. Смятам също, че нещата се развиха добре. Постигнахме значителен напредък. Те се придвижиха в нашата посока, поради което можем да кажем, че има положителни сигнали, но не се придвижиха достатъчно далеч", каза той. 

Причини за края на преговорите

Ванс обясни, че мирните преговори в Пакистан в крайна сметка са приключили, защото иранските преговарящи не са успели да финализират споразумение. 

Той добави, че дискусиите са дали представа кой реално взема решенията в Техеран.

"Спряхме да бомбардираме страната. Това, което очакваме от иранците, е пълно отваряне на Ормузкия проток", изтъкна вицепрезидентът на САЩ.

"Ако иранците се опитат да водят икономически тероризъм, ще се придържаме към прост принцип – нито един ирански кораб няма да излиза", каза Ванс.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
1
0 rate up comment rate down comment 0
И Ванс полудя
преди 3 седмици
Икономически , военен , ценностен и всякакъв друг вид тероризъм осъществява марионетната държава-корпороция САЩ, и то над целия свят. Откакто бе създадена от глобалния финансов капитал, светът не е видял мир, докато акционерите в това търговско дружество,формално наричащо се държава, акумулират колосални печалби от разхода на човешки животи. Лешояди като Тръмп, Байдън, Клинтън и други президенти-пионки доволно се захранват с трохите от господарката трапеза.Заразяват всички с олигархо-демокрация. Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички