Италианският премиер Джорджа Мелони не вярва, че САЩ ще предприемат военна акция за контрол над Гренландия.
Тя даде обичайната си годишна пресконференция, която продължи три часа. Мелони отговори на редица въпроси за вътрешната и международната ситуaция.
Тя обясни, че правителството е "солидно" и не вижда нужда от предсрочни избори. Мелони потвърди добрите си отношения с президента на страната Серджо Матарела, с когото не винаги е на едно и също мнение.
"Не вярвам, че САЩ ще предприемат военна акция за контрол над Гренландия, с което не бих се съгласила", заяви премиерът на Италия.
Мелони уточни, че търси светлите страни в отношенията на Италия с европейските и атлантически партньори.
От тази посока - за войната в Украйна, Мелони смята, че "ЕС трябва да разговаря с Русия".
"Вярвам, че е настъпил моментът Европа също да говори с Русия", каза тя на традиционната си новогодишна пресконференция. Ако Европа реши да участва в тази фаза на преговорите, разговаряйки само с едната от двете страни, се опасявам, че в крайна сметка положителният принос, който може да даде, ще бъде ограничен", коментира тя.
Относно Венецуела, премиерът съобщи, че правителството работи за освобождаването на задържаните италианци там.
Джорджа Мелони каза още, че предстои заседание на кабинета за приемане на мерки за понижаване цените на енергията, предаде БНР.
Цените на имотите продължават нагоре: Очаква се ръст до 7% в големите градове
Министерството на културата: Наследихме културен календар за 11,6 млн. евро без осигурено финансиране
F-22 срещу Иран: Защо най-скъпият американски изтребител беше изтеглен от Близкия изток
Шестима задържани при акция в Слънчев бряг: Иззети са райски газ, марихуана и кокаин
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия
Учени пресъздадоха условията в земното ядро с помощта на лазери
Престоят в Космоса може да ускори стареенето, твърдят учени
Биолози разкриха как виждат морските звезди
Германия се договори с Юрген Клоп
Шофьорът на камиона от катастрофата на "Тракия" остава в ареста
Радан Кънев бе избран за лидер на ДСБ
Млад мъж е открит мъртъв в Перник
Хороскоп за 12 юли 2026
Защо преструктурирането на Volkswagen се оказва толкова трудно
Иран отхвърля преговорите със САЩ, Тръмп отправи нова заплаха към Техеран
Войната може би ще се окаже добра за инвестициите в акции
Рекорден туризъм, рекорден данък: Виена рискува да „убие кокошката със златните яйца“