Испанският премиер Педро Санчес изрази осъждане на нарушаването на международното право във Венецуела в писмо до членовете на ръководената от него Социалистическа партия, коментирайки американската военна операция за залавянето на венецуелския президент Николас Мадуро, съобщава Ройтерс.
В писмото си Санчес стигна по-далеч от вчерашното си изявление, че няма да признае интервенцията, посочва световната агенция. Движението "Сумар" – твърдолинейният ляв коалиционен партньор на Испанската социалистическа работническа партия (ИСРП), призова правителството на Санчес да осъди американските удари, които доведоха до залавянето на Санчес.
Представители на "Сумар" определиха действията на САЩ като империалистическо пиратство срещу страна член на ООН.
Санчес заявява в писмото си, че американската операция е "нарушаване на международното право - акт, който строго осъждаме".
Тръмп твърди, че Мадуро е организирал трафик на наркотици към САЩ и че е дошъл на власт незаконно чрез манипулиране на вота. Мадуро отрича тези твърдения, а властите в Каракас настояват той да бъде освободен.
В Испания е най-голямата венецуелска диаспора извън Латинска Америка и САЩ. Понастоящем там живеят някои високопоставени опозиционни фигури като Едмундо Гонзалес Урутия и Леополдо Лопес, информира БТА.
Днес стотици леви активисти се събраха пред американското посолство в Мадрид, за да изразят недоволството си от действията на Вашингтон.
По-рано хиляди поддръжници на венецуелската опозиция и други противници на Мадуро се събраха на площад "Пуерта дел Сол", за да отбележат залавянето на президента на Венецуела.
Снимка: Reuters
Дженифър Анистън намери щастието с Джим Къртис
Барбара Палвин и Дилън Спраус очакват първото си дете
6 неустоими рецепти за италиански кексове
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Исторически успех: DARA спечели "Евровизия" с "Бангаранга"
Мечка е убила млад мъж на Витоша
Колко струва един абитуриентски бал?
Русия съди легендарна лекоатлетка, противничка на Путин, за 80 евро
Турция предложи да се построи тръбопровод през България за 1,2 милиарда долара за военните нужди на НАТО
Bangaranga, България! DARA спечели "Евровизия"!
Кадър на деня за 16 май
Мечтата на Унгария за еврозоната променя облика на пазарите на облигации в региона
Кои милиардери ще определят развоя на може би най-скъпите междинни избори в САЩ?
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца