Джими Кимъл се завърна във вторник вечерта по телевизията, като нарече опитите на властите да заглушат комици "антиамерикански".
Това беше първото му участие след като ABC (Ей Би Си) временно свали от ефир неговото късно вечерно шоу под натиск от администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп заради коментарите му относно убийството на крайнодесния активист Чарли Кърк.
"Това шоу не е важно. Важно е, че живеем в страна, която ни позволява да имаме шоу като това", каза Кимъл в първия си монолог след прекъсването.
"Искам да уточня нещо, защото за мен е важно като човек – трябва да разберете, че никога не е било мое намерение да омаловажавам убийството на млад мъж", каза водещият.
Бурни реакции след прекъсването на шоуто
Прекъсването на предаването предизвика национален дебат за свободата на словото и вълна от възмущение срещу "тормозещите тактики" на администрацията на Тръмп. Пред студиото на "Walt Disney" демонстранти излязоха с плакати в подкрепа на Кимъл.
Ден преди завръщането му, след силен натиск от холивудски звезди, синдикати, медийни личности и дори републиканци като Тед Круз, "Disney" позволи "Jimmy Kimmel Live!" отново да бъде излъчвано.
Доналд Тръмп нападна ABC
Около час преди завръщането на Кимъл във вторник, Доналд Тръмп го нападна публично и разкритикува ABC, че е върнала предаването му в ефир.
"Не мога да повярвам, че ABC Fake News върнаха Джими Кимъл на работа", написа Тръмп.
"На Белия дом беше казано от ABC, че шоуто му е отменено! Нещо се е променило между тогава и сега, защото публиката му Я НЯМА, а "талантът" му никога не е съществувал, допълни той, цитиран от The Guardian.
"Мисля, че ще тестваме ABC в тази ситуация. Да видим как ще се справим. Последния път, когато ги подгоних, ми дадоха 16 милиона долара. Това звучи дори по-изгодно", изтъкна американският президент.
Как трябва да реагираме на провокациите от Северна Македония?
Отрекоха Ариана Гранде да е изневерявала на Итън Слейтър
Тежка гореща вълна в Западна Европа, чакат се градуси над 40
Русия удари по инфраструктура в три украински региона, поне 5 загинали
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Децата на „Моряците“ и приятели събира над 150 деца на сцена във Варна
Анализатор: SpaceX остава инвестиция за по-рискови инвеститори
SOFIX отбеляза седмичен ръст от 0,89%
Европейските борси записаха понижения след отлагането на преговорите между САЩ и Иран
Румен Радев: България няма да подкрепи санкции срещу Вагит Алекперов