Расте броят на жертвите от самолетната катастрофа в Бангладеш (+СНИМКИ)

Най-малко 100 души са ранени

21.07.2025 • 15:28 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Армията потвърди, че един от техните самолети е участвал в инцидента.
Армията потвърди, че един от техните самолети е участвал в инцидента.

Най-малко 19 души са загинали, а над 100 са ранени, след като тренировъчен самолет на военновъздушните сили на Бангладеш се разби в училищен кампус в столицата Дака.

Кадри от мястото на инцидента в училище и колеж "Майлстоун", в северното предградие Утара, показват огромен пожар и гъст дим.

Армията потвърди, че един от техните самолети е участвал в инцидента.

Над 50 души, включително деца и възрастни, са откарани в болница с изгаряния, съобщи лекар от Националния институт по изгаряния и пластична хирургия пред репортери.

Броят на жертвите може да се увеличи, като официални източници съобщават различни данни за загиналите и ранените.

Учител в колежа, Резаул Ислам, разказа пред BBC, че е видял как самолетът "директно" удря сградата.

Друг учител, Масуд Тарик, сподели пред Reuters, че е чул експлозия: "Когато се обърнах, видях само огън и дим... Имаше много родители и деца тук."

Ученик разказа, че е видял как самолетът удря сградата "точно пред очите му".

В изявление от армията се казва: "Учебен самолет F-7 BGI на военновъздушните сили на Бангладеш се разби в Утара. Самолетът излетя в 13:06 ч. местно време (07:06 по Гринуич)".

Пожарната служба на страната съобщи в социалните мрежи, че на мястото са изпратени девет екипа, както и шест линейки.

Мухаммад Юнус, лидер на временното правителство на Бангладеш, заяви, че ще бъдат предприети "необходимите мерки" за разследване на причините за инцидента и "осигуряване на всякаква помощ".

"Това е момент на дълбока скръб за нацията. Пожелавам бързо възстановяване на ранените и нареждам на всички власти, включително съответните болници, да се отнесат към ситуацията с най-голяма сериозност", написа той в публикация в X.

Снимки: Reuters


Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички