Официалният представител на руското външно министерство Мария Захарова заяви на брифинг, че германските военни ще участват пряко в планирането и провеждането на бойни операции срещу Русия, а ако Украйна използва далекобойни ракети "Taурус", Русия ще отговори решително, предаде ТАСС.
Тя отбеляза, че помощта на Германия в производството на системи за далечен обсег на украинска територия може да прикрива планове за установяване на локализирано сглобяване на ракети "Taурус" в предприятия на украинския военно-промишлен комплекс.
Според нея, ако Украйна използва подобни далекобойни системи срещу Русия, германските военни ще се включат пряко в планирането и изпълнението на военни операции срещу Русия.
"Припомнете си, че през ноември 2024 г. руският президент Владимир Путин ясно очерта позицията на Русия относно решението на западните страни да дадат зелена светлина за използването на техните далекобойни системи за удари дълбоко в руската територия. Тази позиция ще остане непроменена, Русия счита, че има право да използва оръжията си срещу военни обекти на онези страни, които позволяват използването на оръжията им срещу Русия, и в случай на по-нататъшна ескалация на конфликта, ние ще отговорим решително и със същия ефект", каза Захарова, цитирана от "Фокус".
Захарова допълни, че колкото и Западът да се опитва да прикрие подобни планове, те няма да могат да "скрият следите си", тъй като първите ракети, свалени от руските системи за противовъздушна отбрана, бързо ще позволят да се установи къде и как са произведени подобни системи и най-важното - да се посочи страната на произход.
"Вече предупредихме за последствията", заключи дипломатът.
Снимка: БГНЕС
Ким Чен Ун с послание към Путин за "вечна дружба" и напредък в отношенията
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Откриха неизвестен досега разлом под Ню Джърси, причинил земетресението от 2024 г.
Виц на деня - 16 август
Какво ще е времето днес?
Класация постави България сред най-добрите страни за пътуване на пенсионери
Пенсионните фондове с нов модел: Как да изберем между динамичен, балансиран и консервативен подфонд?
Проучване: Все повече българи предпочитат дрехи втора употреба
Кадър на деня за 15 август
Руската блокада на Черно море срина износа на зърно от Украйна в разгара на жътвата
Военновременната икономика на Русия води до непосилен за компаниите ръст на заплащането
Симулация е разкрила уязвимост в доставките на алуминий за САЩ месеци преди войната с Иран
преди 1 година
преди 1 година