Мъск бяга от Тръмп - сменил номера си и не вдигал телефона

Това разкри председателят на Камарата на представителите Майк Джонсън

16.07.2025 • 17:10 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Мъск изрази съжаление, че се е стигнало до публичния спор.
Мъск изрази съжаление, че се е стигнало до публичния спор.

След възникнал конфликт с президента на САЩ Доналд Тръмп, Илън Мъск е променил телефонния си номер и е престанал да отговаря на обаждания. Това обяви председателят на Камарата на представителите Майк Джонсън пред New York Post.

"Изпратих му дълго съобщение и след това телефонният му номер се промени, защото нещо се случи с номера му след раздялата с Тръмп", каза Джонсън. След това той все пак се е свързал с бизнесмена чрез "трета страна".

Той поясни, че е направил няколко опита да помири Мъск с американския лидер и подчерта, че самият Тръмп "не е бил против" това.

В началото на юни възникна остър конфликт между Тръмп и Мъск, припомня "Ведомости". Всичко започна с критиките на бизнесмена към законопроекта за бюджета на американския лидер. Според него документът ще унищожи работата на Министерството на енергетиката на САЩ (DOGE), което Мъск ръководеше известно време, а също така ще доведе страната до фалит.

Тръмп от своя страна заплаши да отмени държавната подкрепа за компаниите на милиардера. Тогава бизнесменът подкрепи идеята за импийчмънт на Тръмп и заяви, че американският президент е замесен в случая с финансиста Джефри Епщайн, обвинен в сексуални отношения с непълнолетни.

По-късно Мъск изрази съжаление, че се е стигнало до публичния спор. Той призна, че публикациите му са "отишли твърде далеч". През юли обаче отношенията им отново се влошиха. Тръмп предложи на Министерството на енергетиката на САЩ (DOGE) да провери работата на бизнесмена. Той каза, че без субсидии Мъск би могъл да бъде принуден да затвори бизнеса си и да се върне в родината си в Южна Африка.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички