По-малко от осем палестинци, повечето от които деца, бяха убити и над десетина други ранени в централната част на Ивицата Газа в неделя, съобщиха местни служители, при израелски ракетен удар, който според армията е пропуснал целта си.
Израелската армия заяви, че е имала за цел да удари боец от "Ислямски джихад" в района, но поради неизправност ракетата е паднала "на десетки метри от целта".
"ЦАХАЛ съжалява за всяка вреда, причинена на невинни цивилни", се казва в изявление на армията, като се добавя, че инцидентът е в процес на преглед.
Ударът е поразил пункт за разпределение на вода в бежанския лагер Нусейрат, при което са загинали шест деца и са били ранени 17 души, съобщи Ахмед Абу Сайфан, спешен лекар в болницата "Ал-Ауда", предаде Reuters.
Недостигът на вода в Газа рязко се е влошил през последните седмици, като недостигът на гориво е довел до спиране на инсталации за обезсоляване и санитарни услуги, принуждавайки хората да разчитат на пунктове за събиране, където могат да пълнят пластмасовите си контейнери.
Вдовецът на Тина Търнър си има нова приятелка, влюбен е в 60-годишна американка
Защо Джордж Клуни се ядосал на Брад Пит в далечната 1991 г.?
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Blue Origin представи проектиран с AI източник на енергия за Луната
Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Кадър на деня за 5 декември
S&P 500 отчита четвърти пореден ден на ръст и се повишава с 0,4% за седмицата
Всяко второ предприятие у нас разполага със собствен уебсайт
Гръцкият парламент одобри покупката на ракетни системи за 650 млн. евро от Израел