Расте броят на загиналите и ранените при руската атака в Киев

Властите съобщават за пострадали и в други части на страната

17.06.2025 • 12:10 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Украинската столица Киев преживя една от най-тежките и смъртоносни руски атаки през нощта. Загинали са най-малко 14 души. Има жертви и в други райони на страната.

Ударен е жилищен блок, повредени са обекти от критичната инфраструктура - сред тях училища и детска градина. Властите съобщават за пострадали и в други части на страната, включително за най-малко 13 в южната област Одеса и един в Чернигов.

Министърът на вътрешните работи Игор Клименко определи атаката като една от най-големите срещу Киев от началото на инвазията на Русия в Украйна.

Според министъра балистична ракета е ударила девететажна жилищна сграда в киевския квартал "Соломянски". Службите за спешна помощ издирват оцелели под развалините.

Междувременно от Москва заявиха, че руските сили за противовъздушна отбрана са унищожили снощи над 50 украински дрона над Белгородска област.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички