Примирие от Русия за 9 май, но според Украйна ударите не спират

Киев настоява за поне 30 дни прекратяване на огъня

08.05.2025 • 07:22 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Русия спира всички военни действия за периода на примирието, обявено от Владимир Путин по случай годишнината от Втората световна война. Мярката, която беше предложена от президента в края на април, вече е в сила от полунощ и ще продължи да действа до полунощ в неделя - 11 май. 

Руската страна обаче е готова да отрази евентуални удари, ако Украйна я наруши, посочват властите.

Киев вече отхвърли идеята и настоява спирането на огъня да продължи поне месец. Снощи президентът Володимир Зеленски каза, че страната му продължава да стои зад предложението си за 30-дневно прекратяване на бойните действия:

"Нашето предложение за спиране на ударите и примирие за най-малко 30 дни все още е в сила. Ние не се отказваме от него, тъй като то може да даде шанс на дипломацията, но светът вижда, че самата Русия не дава отговор, никакъв, освен нови удари. Това максимално ясно и очевидно за всички показва кой е източникът на войната", отбеляза Зеленски.

Няколко часа по-късно украинските военно-въздушни сили съобщиха, че руски самолети на два пъти са обстрелвали тази нощ Сумска област с управляеми авиационни бомби, въпреки обявеното спиране на огъня.

В съобщенията, качени в Telegram канала на военните, обаче липсват каквито и да било други подробности. 

Трябва ли да се забранят тротинетките в България?

Да, категорично! Опасни са, водят до прекалено много инциденти.
54%
Не, но трябва да наложат по-стриктни правила за ползването им и по-строги санкции за нарушителите.
34%
Не, тротинетките не са опасни - виновни са ползвателите им и шофьорите на МПС. Нищо не трябва да се променя.
12%
Нямам мнение по въпроса.
0%
Общо 6302 гласа

Снимка: Reuters


2
1 rate up comment rate down comment 0
Фил
преди 6 месеца
Ох моля се на Господ да се опита да направи нещо наркомана на 9 май,и после ще се кефия как измират всички във Киев като мишки по пътищата. Сигнализирай за неуместен коментар
1
1 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 6 месеца
-дневно примирие докато в Украйна се нанесат " мироналагащите" ( вече не ни лъжат, че били мироопазващи) военнослужещи от васалните на Обединеното кралство държави, сред които, за огромно съжаление, се нарежда и България. Така те, с цената на живота си, ще гарантират привилегията на британците във връзка със 100-годишното споразумение с Украйна и експлоатацията на блянуваните от Тръмп редкоземни елементи. Тук медиите ни уверяват, че било за благото на ЕС и евроатлантическите ценности., де. Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички