Всички израелски заложници в Ивицата Газа може да бъдат освободени, съобщи радикалното палестинско движение "Хамас", предаде Франс прес. Групировката поиска 5-годишно примирие с Израел в рамките на решението, което ще се вземе след края на преговорите.
Войната между Израел и "Хамас" в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г. с изненадващото нападение на палестинските бойци срещу израелска територия.
По данни на Израел тогава бяха убити около 1200 души, а 251 заложници бяха взети за заложници.
Според информация от здравното министерство на "Хамас" ответното израелско настъпление в Газа е причинило досега смъртта на над 81 000 души в крайбрежния анклав.
Среща в Кайро
Делегация на палестинската групировка "Хамас" днес ще се срещне с египетски посредници в Кайро, за да обсъди решение за прекратяване на войната в Ивицата Газа.
Израел от своя страна поиска връщането на всички заложни и разоръжаването на "Хамас" и други групировки в Газа, информира БТА.
"Оръжията на "Хамас" и съпротивата не подлежат на преговори и ще останат в нашите ръце толкова дълго, колкото продължава окупацията на палестинските земи", отговори лидерът на ислямисткото палестинско движение Ан Нуну.
Кое е най-значимото събитие от последните дни?
Снимка: Reuters
На електронни табла на градския транспорт в София се изписва името на песента, с която Дара спечели "Евровизия“
Тръмп заяви, че за Иран "часовникът тиктака"
Столичната община организира музикално парти на открито за победата на Дара в "Евровизия"
Задълбочаване на енергийното сътрудничество между България и Азербайджан обсъдиха Йотова с Алиев
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май