През последното денонощие украинските сили на два пъти са атакували енергийни обекти в Русия, въпреки сключеното с посредничеството на САЩ споразумение за преустановяване на подобни удари. Това се казва в позиция на Министерството на отбраната на Русия.
Военното ведомство посочи, че Украйна е атакувала с дронове и артилерия енергийни обекти в Курска област, както и че ударите са довели до прекъсвания на електроподаването.
Украйна и Русия миналия месец се споразумяха да преустановят атаките си по енергийна инфраструктура в рамките на 30 дни, но двете страни продължават да се обвиняват взаимно в нарушаване на договорката.
Украински дронове са ударили електрически подстанции в част от контролираната от Русия Запорожка област в Югоизточна Украйна и в южния руски регион Белгород, оставяйки жителите без електричество.
Украйна на свой ред обвинява Русия в нарушаване на мораториума
Въпреки споразумението за временно прекратяване на атаките срещу енергийни обекти, напрежението остава високо, като двете страни се обвиняват взаимно в нарушения на тези споразумения.
Кремъл заяви, че Русия запазва правото си да се оттегли от мораториума, ако Украйна продължи да атакува руски енергийни обекти.
Снимка: Reuters
Наследникът на дизела: Може ли HEV да е добър и на дълъг път?
Юпитер в Лъв променя живота на част от зодиите
Корупцията не се бори с телефон: Експерти разкритикуваха новата гореща линия
Кремъл: Русия ще продължи да увеличава натиска върху Киев, за да постигне целите си
Социални мрежи и безсъние – има ли връзка?
Какво може да понижи мъжкото либидо?
Ползите от моринга и нейният богат хранителен състав
От каква възраст бебето може да ходи на плаж?
Първата кост от динозавър в Антарктида е открита след 40 години престой в… чекмедже
Розуелският инцидент: Как една тайна военна операция роди световен мит за НЛО
Експерти: Твърде много сателити ще направят астрономията „безсмислена“
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Никола Цолов ще тества болид от Формула 1
Катастрофа край Варна: Кола се заби в ограда (СНИМКИ)
Какво ще бъде времето в петък?
Минералната вода от чешмата в "Св. Св. Константин и Елена" е негодна за пиене
Пешеходка загина, след като бе блъсната от кола
Продажбите на автомобили в САЩ се свиват с 3% през първото полугодие
Предвижда се линията на бедност за 2027 г. да бъде 443 евро
Безработицата в ЕС и еврозоната остава стабилна с лек спад на годишна база
Наследникът на дизела: Може ли HEV да е добър и на дълъг път?