34 души са заподозрени в причиняването на пожара в дискотека "Пулс" в Кочани, Северна Македония, където загинаха 59 младежи, а близо 200 пострадаха, съобщи днес държавният прокурор Люпчо Коцевски, цитиран от МИА.
При пожар в дискотека "Пулс" в град Кочани, Република Северна Македония, в неделя загинаха 59 младежи, а близо 200 бяха ранени. Пожарът, който се разрази по време на концерт на популярната група ДНК, е бил причинен от искри от пиротехника, използвана за светлинни ефекти, сочат първоначалните данни от разследването.
Заподозрените се разследват
Официални представители посочиха, че лицензът на дискотеката е бил получен незаконно. Обектът е бил само с един авариен изход, който е бил заключен по време на концерта. Имало е само два пожарогасителя и не е имало аларма за пожари и система, която пръска вода в случай на пожар.
Коцевски отбеляза на пресконференция днес, че с приключване на разследването ще се изяснят всички обстоятелства и факти около причината за пожара, кой го е предизвикал, как е бил предизвикан и от кое пиротехническо средство. Той уточни, че към момента е образувано разследване срещу 27 физически и три юридически лица, както и срещу седем полицейски служители от районните управления в Щип и Кочани, предаде БТА.
"Заподозрените се разследват за престъпление, за което е предвидено наказание от минимум три години, а максималното наказание е 20 години", посочи той.
Коцевски допълни, че към момента не може да сподели детайли дали в обекта са се продавали наркотични вещества.
Защо L-образната кухня е сред най-предпочитаните решения за дома
Маникюрите, които превзеха лято 2026
В кадър: Родители отново на протест, искат по-високо майчинство и детски надбавки
Скарлатина - ще я познаете по "ягодовия език"
Как се проявява дефицитът на витамини в тялото?
Могат ли жегите да влошат ерекцията?
Великобритания започва клинични изпитвания на ваксина срещу ебола
Гобленът от Байо наистина изобразява Халеевата комета
Измама с името на НАСА: Уреди станаха хит в Европа, заради жегите
САЩ одобриха изстрелването на сателит с гигантско огледало въпреки критиките
Спасителната мисия за телескопа SWIFT напредва успешно
България е сред най-евтините туристически дестинации в ЕС
"Мишлен" отсвири София като кулинарна дестинация
Българи и италианци с безплатен оперен концерт за варненци
Какво време ни очаква в сряда?
Европейските пазари балансираха между финансовите отчети и кризата в Близкия изток
Защо новата пътна карта на ЕС за социалните медии е по-тежка, отколкото изглежда
Търговията с акции помогна на Citigroup да надмине прогнозите за печалбата
Испания и Франция играят най-скъпия полуфинал на световните футболни първенства