5.8 млрд. евро нетна печалба за 2014 обяви BMW

Коментар на Константин Томов

18.03.2015 • 21:50 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
5.8 млрд. евро нетна печалба за 2014 обяви BMW
5.8 млрд. евро нетна печалба за 2014 обяви BMW

Константин Томов, автор на автомобилното предаване Колела коментира обявената на 19 март 2015 -- 5.8 млрд. евро нетна печалба за 2014. Коментар по скайп в обзорното предаване Денят он ер с водещ Веселин Дремджиев.


На 18 март 2015 бордът на BMW обяви финансовите резултати за 2014.

  • 5,8 млрд евро е нетната печалба на BMW за миналата година.
  • 5 млрд евро оперативна печалба обяви Audi преди няколко дни.
  • 7,3 млрд евро печалба обяви Daimler, включително поделението за камиони.

За трите гиганта във високия сегмент на втомобилната индустрия 2014 е била най-силната година в цялата история.

Ръст на продажбите обявяват в почти всички пазари – Европа, Сев. Америка, Азия.

Премиум сегментът в последните години се разви рязко.

За 2014 брутните приходи на групата BMV е 70 млрд евро – малко повече от БВП на България и Македония, взети заедно.

Прогнозите на борда на BMW за 2015 са за стабилен ръст, но без разглезващи 40-50-60% годишно от китайския пазар. Очаква се Китай да се нормализира и растежът да слезе под двуцифрените числа.

 

Още по темата

Ще бъдат ли колите подвижни смартфони?

След като години наред повтаряхме мантрата на електромобила, сега те са ежедневие.

Новата вълшебна дума е свързаност.

Свързаност означава колите да отидат там, където са вече телефоните – в мрежа, в постоянна връзка с други мобилни устройства.

Представете си колата ви да знае къде има заледяване на пътя, къде има полиция, задръстване, място за паркиране.

Доста анализатори очакват това да се отрази още в близките няколко години да се отрази на трафика в големите градове, да намали времето за пътуване.

 


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички