Володимир Зеленски призова за увеличаване на санкциите срещу Русия

Важно е да укрепим нашата противовъздушна отбрана, написа украинският президент

08.03.2025 • 14:15 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Реакцията на Зеленски дойде след ударите от петък вечерта.
Реакцията на Зеленски дойде след ударите от петък вечерта.

Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че последните руски въздушни удари, при които загинаха най-малко 12 души, показват, че целите на Русия остават "непроменени". 

Населеното място се намира северно от Покровск и близо до най-горещата фронтова линия. Тази нощ там руският обстрел е бил с две ракети и повече от 140 дрона.

"Такива удари показват, че целите на Русия са непроменени. Ето защо е много важно да продължим да правим всичко, за да защитим живота, да укрепим нашата противовъздушна отбрана и да увеличим санкциите срещу Русия", написа Зеленски в Telegram по повод ударите от петък вечерта.

Руските удари, които причиняват жертви сред цивилното население, зачестиха след като САЩ спряха да споделят разузнавателна информация с Киев. 

Трябва ли Европа да изпрати мироопазваща мисия в Украйна?

Да, това ще даде гаранции след прекратяването на войната.
29%
Не, това само ще въвлече НАТО във войната.
68%
Не мога да преценя/Не ме интересува.
3%
Общо 1780 гласа

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
2
1 rate up comment rate down comment 0
С.Димитров
преди 8 месеца
Зеленски е ЗЛО за Европа и света, не го ли разбрахте, че непрекъснато давате трибуна на наркоманските му изказвания! Сигнализирай за неуместен коментар
1
1 rate up comment rate down comment 0
Пламена
преди 8 месеца
Не, това само ще въвлече НАТО във войната. Сигнализирай за неуместен коментар
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички